REKLAMA
Znaleziono 5595 wyników
Włoska firma z branży automotive zainwestuje w Wielkopolsceartykuł
Pokaż artykuł
Włoska firma z branży automotive zainwestuje w Wielkopolsce
W kończącym się znakomitym dla Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK" roku 2025, strefa sprzedała działkę pod nową inwestycję z branży automotive w Wielkopolsce.
Warszawa wśród najważniejszych miejsc biznesowych w Europieartykuł
Pokaż artykuł
Warszawa wśród najważniejszych miejsc biznesowych w Europie
Warszawa awansowała do europejskiej czołówki miast organizujących międzynarodowe konferencje i kongresy. Stolica znalazła się w pierwszej dwudziestce jednego z najważniejszych zestawień w branży.
Kolejny krok do realizacji obwodnicy Krotoszyna, Zdun i Cieszkowa na DK15artykuł
Pokaż artykuł
Kolejny krok do realizacji obwodnicy Krotoszyna, Zdun i Cieszkowa na DK15
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) złożyła do Urzędu Miasta i Gminy Krotoszyn wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU) dla ostatniej z ośmiu obwodnic zaplanowanych do budowy w woj. wielkopolskim. W ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic umowy na realizację GDDKiA podpisała już dla pięciu tras, a dwie kolejne są na etapie uzyskiwania DŚU.
W Polsce powstaną trzy kolejne, nowe parki handlowe Smart Parkartykuł
Pokaż artykuł
W Polsce powstaną trzy kolejne, nowe parki handlowe Smart Park
Smart Park Poland uzyskał kolejne trzy prawomocne pozwolenia na budowę nowych parków handlowych w różnych regionach Polski. Nowe obiekty powstaną w Namysłowie, Tarnowskich Górach oraz Poddębicach.
Znamy wykonawcę S8 pomiędzy Łagiewnikami a Niemczą na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Znamy wykonawcę S8 pomiędzy Łagiewnikami a Niemczą na Dolnym Śląsku
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) dokonała ponownego wyboru najkorzystniejszej oferty w przetargu na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S8 na odcinku Łagiewniki Zachód - Niemcza o długości ok. 9,3 km. Jest to firma Budimex S.A., która zrealizuje to zadanie za kwotę ok. 384 mln zł. Umowę GDDKiA planuje podpisać jeszcze w tym półroczu.
Ogłoszono przetarg na dokumentację ostatniego odcinka S8 Wrocław/Kobierzyce - Kłodzkoartykuł
Pokaż artykuł
Ogłoszono przetarg na dokumentację ostatniego odcinka S8 Wrocław/Kobierzyce - Kłodzko
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) skierowała do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenie o przetargu na Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe (STEŚ) wraz z materiałami do wydania decyzji środowiskowej dla ostatniego odcinka drogi ekspresowej S8 pomiędzy Wrocławiem a Kłodzkiem.
We Wrocławiu trwa budowa Centrum Współpracy Polsko - Ukraińskiej [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu trwa budowa Centrum Współpracy Polsko - Ukraińskiej [FILM+WIZUALIZACJE]
Na wrocławskim Starym Mieście trwa budowa Centrum Współpracy Polsko – Ukraińskiej, budynku z częścią dydaktyczną i biblioteką Wydziału Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego (Instytut Muzykologii). Budynek powstaje kilkaset metrów od Runku, przy ul. Kuźniczej 29b.
Nowy impuls dla budowy ostatniego odcinka drogi ekspresowej S8 Wrocław/Magnice - Kłodzkoartykuł
Pokaż artykuł
Nowy impuls dla budowy ostatniego odcinka drogi ekspresowej S8 Wrocław/Magnice - Kłodzko
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała w środę 18 marca umowę na realizację Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego (STEŚ) wraz z materiałami do wydania decyzji środowiskowej dla ostatniego odcinka drogi ekspresowej S8 pomiędzy Wrocławiem a Kłodzkiem.
W woj. pomorskim powstaje S6 Obwodnica Metropolitarna Trójmiasta [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
W woj. pomorskim powstaje S6 Obwodnica Metropolitarna Trójmiasta [FILMY]
Prace przy budowie S6 Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej weszły na optymalny poziom zaangażowania. Na obu odcinkach wykonawcy działają zgodnie z przyjętym harmonogramem robót budowlanych.
Odcinek drogi ekspresowej S1 Bieruń - Oświęcim już otwarty!artykuł
Pokaż artykuł
Odcinek drogi ekspresowej S1 Bieruń - Oświęcim już otwarty!
Zgodnie z zapowiedziami Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) połączyła drogę ekspresową S1 z częścią obwodnicy Bierunia w ciągu DK44. To tymczasowe rozwiązanie umożliwiło zniesienie ograniczenia tonażowego do 3,5 tony dla pojazdów jadących od węzła Bielsko‑Biała Hałcnów w kierunku Oświęcimia i Bierunia.
GDDKiA projektuje zachodnią część Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiejartykuł
Pokaż artykuł
GDDKiA projektuje zachodnią część Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) nieprzerwanie kontynuuje prace związane z wariantowym poprowadzeniem dwóch fragmentów zachodniej części Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej (OAW). Obejmują one opracowanie dokumentacji dla odcinka od drogi ekspresowej S7 na północ od Warszawy, przez połączenie z planowaną drogą ekspresową S10 w rejonie Nacpolska i dalej do DK92. Tu rozpoczyna się drugi odcinek biegnący do autostrady A2 i drogi ekspresowej S8, a następnie do S7 na południe od Warszawy.
Najdłuższy odcinek drogi ekspresowej S6 Trasy Kaszubskiej na Pomorzu otwarty na majówkę [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Najdłuższy odcinek drogi ekspresowej S6 Trasy Kaszubskiej na Pomorzu otwarty na majówkę [FILM]
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) udostępniła do ruchu ponad 22-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S6 między Leśnicami i Bożepolem Wielkim. To kolejny fragment S6, z którego kierowcy mogą skorzystać już przed majówką. W ciągu najbliższych tygodni oddamy do użytku kolejne kilometry tej trasy w województwie pomorskim.
Setki osób w całej Polsce stracą pracę. Black Red White planuje wielkie zwolnienia grupoweartykuł
Pokaż artykuł
Setki osób w całej Polsce stracą pracę. Black Red White planuje wielkie zwolnienia grupowe
Spółka Black Red White z siedzibą w Biłgoraju (woj. lubelskie), jeden z największych producentów mebli w Polsce, zapowiedziała zwolnienia grupowe obejmujące około 800 pracowników. Zwolnieniem grupowym zostaną objęte wszystkie grupy zawodowe, w tym pracownicy produkcji, logistyki, administracji i sprzedaży.
[Kraków] Spalarnia na końcu miastaartykuł
Pokaż artykuł
[Kraków] Spalarnia na końcu miasta
Wszystko zaczęło się od tego, że głośno zaczęło się mówić, iż śmieci jest za dużo, wysypisko w Baryc...
Czarna Góra Apartamenty sprzedaje ostatnie apartamenty na stoku narciarskimartykuł
Pokaż artykuł
Czarna Góra Apartamenty sprzedaje ostatnie apartamenty na stoku narciarskim
Czarna Góra Resort stawia na rozbudowę bazy noclegowej i usługowej. Turystów i narciarzy przyjeżdża...
Wrocław: Znamy projektanta ronda na Oporowieartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Znamy projektanta ronda na Oporowie
Trzy z czterech ofert mieściły się w budżecie wynoszącym niespełna 350 tysięcy złotych. Projekt prze...
Wkrótce początek budowy dużego parku linearnego na warszawskim Ursynowie [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Wkrótce początek budowy dużego parku linearnego na warszawskim Ursynowie [WIZUALIZACJE]
Dobiegają końca prace projektowe parku, który ma powstać nad obwodnicą na Ursynowie. Zarząd Zieleni przygotowuje się do ogłoszenia przetargu na roboty budowlane. Aby zrealizować pełen zakres inwestycji, potrzebne są dodatkowe fundusze. O ich przyznaniu będzie decydować Rada m.st. Warszawy.
W Gdańsku kosztem 450 mln euro powstaje wielki głębokowodny terminal na terenie Baltic Hub [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
W Gdańsku kosztem 450 mln euro powstaje wielki głębokowodny terminal na terenie Baltic Hub [FILMY]
W Gdańsku realizowana jest kolejna wielka inwestycja. Baltic Hub (dawniej DCT Gdańsk), operator największego terminalu kontenerowego na Bałtyku, buduje trzeci głębokowodny terminal T3. Po ukończeniu w drugim kwartale 2025 r. nowy terminal będzie miał ścianę nabrzeża o długości 717 metrów i głębokości 17,5 metra. Będzie to trzecie dalekomorskie nabrzeże Baltic Hub, które może obsługiwać największe kontenerowce na świecie. Nowy terminal zapewni również 36,5 hektara dodatkowej powierzchni operacyjnej. Łącznie inwestycja jest warta 450 mln euro.
Baltic Hub: W Gdańsku, za 450 mln zł powstaje wielki głębokowodny terminal  [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Baltic Hub: W Gdańsku, za 450 mln zł powstaje wielki głębokowodny terminal [FILMY]
W Gdańsku realizowana jest kolejna wielka inwestycja. Baltic Hub (dawniej DCT Gdańsk), operator największego terminalu kontenerowego na Bałtyku, buduje trzeci głębokowodny terminal T3. Po ukończeniu w drugim kwartale 2025 r. nowy terminal będzie miał ścianę nabrzeża o długości 717 metrów i głębokości 17,5 metra. Będzie to trzecie dalekomorskie nabrzeże Baltic Hub, które może obsługiwać największe kontenerowce na świecie. Nowy terminal zapewni również 36,5 hektara dodatkowej powierzchni operacyjnej. Łącznie inwestycja jest warta 450 mln euro.
Wody Polskie będą ubiegać się o dofinansowanie kluczowych inwestycji na Odrze ze środków unijnychartykuł
Pokaż artykuł
Wody Polskie będą ubiegać się o dofinansowanie kluczowych inwestycji na Odrze ze środków unijnych
Wody Polskie będą ubiegać się o dofinansowanie z programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 dla kluczowych inwestycji żeglugowych na Odrze, uwzględnionych w Krajowym Programie Żeglugowym do roku 2030. Inwestycje będą realizowane w latach 2025-2028 i obejmą cztery zadania na łączna kwotę 723 840 000. Ich celem jest modernizacja śródlądowej drogi wodnej na Odrze oraz usprawnienie niskoemisyjnych systemów transportu przyjaznych środowisku, a także promowanie zrównoważonej mobilności regionalnej i lokalnej.
REKLAMA